V stredu 15. marca sme v športovej hale T-18 na Plavisku organizovali krajské kolo v basketbale žiačok základných škôl. V hre bolo aj naše „želiezko v ohni“ družstvo ZŠ Zarevúca. Dievčence pod vedením telocvikárky Dagmary Huťkovej Petrufovej začali turnaj veľmi dobre. Najprv si „vychutnali“ súperky zo ZŠ Makov 34:7, potom si bez väčších problémov poradili so ZŠ s MŠ Oravská Polhora 16:8. Tesná prehra s kolektívom Cirkevnej ZŠ R. Zaymusa Žilina 6:9 však odplavila postupový sen. Náš zástupca potom vo svojom záverečnom vystúpení podľahol aj ZŠ A. Dubčeka Martin 9:12 a napokon skončil na druhom mieste. O mimoriadnej vyrovnanosti turnaja svedčí aj to, že družstvá na druhej až štvrtej pozícii získali rovnaký počet bodov – štyri. Basketbalovým nádejám zo Žiliny budeme držať palce na Školských majstrovstvách Slovenska, aby čo najlepšie reprezentovali náš kraj.